Facebook Twitter

John F. Kennedy International Airport

Hava alanında 1'den 9'a rakamlarla gösterilen tam 9 tane terminal bulunmaktadır.

THY 1 numaralı terminaldedir. Aktarmalı olarak gelinirken en çok tercih edilen hava şirketlerinden British Airways 7 numaralı terminalde, Swissair 4 numaralı terminalde ve Lufthansa 1 numaralı terminalde bulunmaktadır. Hangi hava yolu şirketinin hangi terminalde olduğunu öğrenmek için tıklayınız:

Hava Alanı Adı: John F. Kennedy International Airport

Adresi: JFK International Airport, Jamaica, New York 114

Terminallere Göre Havayolu Şirketlerinin Listesi

Ulaşım:
Taxi: Terminaller önünden 24 saat boyunca binebileceğiniz taksiler mevcuttur. Ulaşım süresi ve ücreti şehrin hangi bölgesine gittiğinize bağlı olarak değişir. Ulaşımla ilgili detaylı bilgi için sitemizin New York bölümünden yararlanabilirsiniz.

jfk

Metro: Terminallerden metro istasyonuna ücretsiz çalışan servis otobüsleri mevcuttur. Diğer ulaşım araçlarına göre çok hesaplı olan metronun ücreti 1.50$'dır. Şehrin bölgelerine göre nereye ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenmek için sitemizin New York bölümünden yararlanabilirsiniz.

Araba kiralamak: Araba kiralama yoluyla ulaşımı tercih ederseniz, hava alanı içinde bulunan araba kiralama şirketlerinin standlarına gitmeniz gerekmektedir. Araba kiralama ücretleri araba türüne göre ve firmadan firmaya değişmektedir. Kiralamadan önce bir fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

"John F. Kennedy International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "Start" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "End" bölümünde JFK: New York, NY yazdıktan sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Aşağıdaki linkleri kullanarak hava alanından New York'un farklı bölgelerine nasıl, ne kadar sürede, ne kadara ulaşabileceğinizi gösteren listeye ulaşabilirsiniz.

JFK'den Manhattan'a Ulaşım
Ulaşım Şekli Araçların Uğrama Sıklığı Ortalama Ulaşım Süresi
NY Havaalanı Ekspres Servis Otobüsü Her 15-30 dakikada bir Sabah 6:00'dan geceyarısına kadar Normal şartlar altında 45-65 dakika, yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.
Taksi 24 saat boyunca taksi duraklarında bekleyen taksiler mevcuttur. Normal koşullarda 40-60 dakika yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.
Uzun dönem park yeri ve metro servis otobüsleri 24 saat boyunca her 15 dakikada bir 60-90 dakika
Özel Araba / Limuzin Talebe bağlı olarak 40-60 dakika, yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.
Air Train 24 saat boyunca, sürekli 35-60 dakika

 

JFK'den Brooklyn'e Ulaşım
Ulaşım Şekli Araçların Uğrama Sıklığı Ortalama Ulaşım Süresi
ETS Air Servis Otobüsü Talebe bağlı olarak Yok
Taksi 24 saat boyunca taksi duraklarında bekleyen taksiler mevcuttur. Normal koşullarda 45-60 dakika yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.
Havaalanından servis otobüsleriyle metro durağına oradan da metroyla Brooklyn'e 24 saat boyunca her 15 dakikada bir 60-90 dakika
Özel Araba / Limuzin Talebe bağlı olarak 40-60 dakika, yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.

 

JFK'den Queens'e Ulaşım
Ulaşım Şekli Araçların Uğrama Sıklığı Ortalama Ulaşım Süresi
NY Havaalanı Ekspres Servis Otobüsü- Jamaica Durağına Her 60 dakikada bir
Sabah 6:30- Akşam 9:30
30 dakika
Taksi 24 saat boyunca taksi duraklarında bekleyen taksiler mevcut. Normal şartlar altında 30 dakika yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.
Havaalanından servis otobüsleriyle metro durağına oradan da metroyla Quenns'e 24 saat boyunca her 15 dakikada bir 30-60 dakika
Özel Araba / Limuzin Talebe bağlı olarak Normal şartlar alında 15-30 dakika, yoğun trafik saatlerinde daha uzun olabilir.

 

Park: Uzun dönem (Long term parking) ve kısa dönem (Short term parking) olmak üzere iki seçenek mevcuttur.
Uzun dönem park ücretleri: 12 saate kadar 2$, daha sonra her iki saat için 2$ ve günlük maksimum 8$'dır. Uzun dönem park için 1 numaralı terminalin hemen yanındaki yeşil, mavi, turuncu ve kırmızı parkları kullanabilirsiniz.

Kısa dönem park ücretleri: Kısa dönem park yerleri tabelalarda "central terminal area parking" olarak gösterilir. Park ücreti ilk yarım saat 2$, iki saate kadar 4$ ve maksimum günlük 24$.

Hava alanı resmi web sitesi

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: