Facebook Twitter

Chicago O'Hare International Airport

Havaalanında 1-2-3 ve 5 olmak üzere 4 tane terminal bulunmaktadır. Yabancı uçuşların hepsi Teminal 5'e inmektedir.

Adresi: O'Hare International Airport Chicago Illinois 60666

Ulaşım: Havaalanının şehre uzaklığı 29 km (18 mil)'dir. Buradan Chicago'nun istediğiniz bölgesine ulaşabilmenin çeşitli seçenekleri vardır.

Araba kiralamak: Araba kiralama yoluyla ulaşımı tercih ederseniz, havaalanı içinde bulunan araba kiralama şirketlerinin standlarına gitmeniz gerekmektedir. Arabayla şehir merkezine (downtown) gidiş yaklaşık olarak 30-45 dakikadır.

chicago_airport

Taxi: Terminaller önünden 24 saat boyunca binebileceğiniz taksilerle şehre yolculuğunuz ortalama 30-45 dakika sürecektir.

Tren: Trenler 24 saat boyunca hizmet vermektedirler. "Blue Line" istasyonundan binerseniz direk şehir merkezine (downtown) inebilirsiniz. Eğer "Orange Line" istasyonundan binerseniz Clark/Lake istasyonundan "Blue Line"a transfer yapmanız gerekmektedir. Trenler şehre iniş süreniz yaklaşık 45 dakikadır. Seyahat ücreti 1.50$'dır.

Otobüs: Otobüsler hergün sabah 6:00 ile akşam 11:00 arasında çalışmaktadır. Otobüsler ortalama olarak her 10-15 dakikada bir terminallere uğrar.

Metro: Metroyu kullanabilmeniz için O'Hara Transfer Station denilen yere gitmeniz gerekmektedir. Buradan metro yoluyla şehir merkezine (downtown) yolculuk ücreti 3.15$'dir.

"Chicago O'Hare International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "Start" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "End" bölümünde ORD: Chicago/O'Hare, IL yazdıktan sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Park Yerleri: Terminal 5 için kullanabileceğiniz park yeri Lot D'dir. Lot D kısa dönem park içindir. Uzun dönem park etmek istiyorsanız Lot E ve Lot F'i kullanabilirsiniz.
Lot D: 1 saat park 3$, günlük park 23$
Lot E: 1 saat park 2$, günlük park 12$
Lot F: 1 saat park 2$, günlük park 8$
Park ücretini kredi kartı, peşin ya da çek seçeneklerinden biriyle ödeyebilirsiniz.

Hava alanı resmi web sitesi

Eyaletteki diğer havaalanlarının tam listesi için Eyaletler bölümümüzdeki Illinois sayfalarından yararlanabilirsiniz. 

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: