Facebook Twitter

Atlanta Hartsfield International Airport

Atlanta şehir merkezine (downtown) uzaklığı yaklaşık 16 km'dir. Havaalanı kuzey ve güney olmak üzere iki terminalden oluşur.

Aktarmalı olarak gelirken en çok tercih edilen havayollarından Lufthansa, Swissair, British Airways ve Delta Airlines'ın buraya uçuşları bulunmaktadır.

Ulaşım: Ulaşım merkezi (Ground Transportation Center) yukarıda görülen terminal planının batı yakasında bulunmaktadır.

Şehir trenleri (City trains): Atlanta şehir merkezine ulaşımın en kolay ve hesaplı yollarından biridir. Havaalanından her 8 dakikada bir kalkan trenler şehir merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Trenlerin çalışma saatleriyle ilgili bilgiyi havaalanı içindeki "Bilgi Edinme Merkezleri"nden (international information counter) alabilirsiniz.

atlanta_airport

Taksi: Taksi durakları terminal çıkışlarında bulunmaktadır.

Araba Kiralama: Araba kiralamak isterseniz havaalanı içindeki araba kiralama bilgi masalarından yararlanabilirsiniz.

"Atalanta Hartsfield International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "Start" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "End" bölümünde ATL: Atl/Hart, GA yazdıktan sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Park Yerleri: Her terminalden kolayca ulaşabileceğiniz saatli park, günlük park, ekonomik park, batı otoparkı gibi çeşitli otopark seçenekleri mevcuttur.

Hourly Park (Saatlik Park): Park ücretleri ilk iki saat boyunca saat başına 1$, daha sonraki her saat içinde saat başı 2$'dır. Bir günlük park ücreti 24$'dır.

Daily Park (Günlük Park): Günlük park saati 1$ olup tüm gün park etmeniz halinde 12$'dır.

Economy Park: Saati 1$, günlüğü 5$'dır.

West Auto Park: Terminallerin batısındaki bu otoparkın saati 1$, günlüğü 5$'dır.

Park-Ride Lot: Bu şekilde park edilmesi durumunda havaalanına ulaşım servislerle sağlanır. Bu otoparkın saati 1$, günlüğü 6$'dır.

Hava Alanı resmi web sayfası

Eyaletteki diğer havaalanlarının tam listesi için Eyaletler bölümümüzdeki Georgia sayfalarından yararlanabilirsiniz.

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: