Facebook Twitter

Los Angeles (LAX) International Airport

LAX Hava alanı yolcu kapasitesi bakımından dünyanın en büyük dördüncü havaalanıdır. Havaalanı iki katlı olup dokuz terminalden oluşmaktadır. Üst katta bilet ve bagaj check-in, alt katta ise gelen uçuşların bagajlarının alndığı "baggage claim" bulunmaktadır.

Adresi: Los Angeles International Airport 1 World Way, California 90045

Ulaşım: LAX hava alanında birçok toplu taşıma seçeneği mevcuttur. Hava alanı içinde bulunan ve "QUICKAID kiosks" olarak bilinen bilgisayarlardan dilediğiniz ulaşım aracı ve firmaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otobüsler ve kapıdan kapıya servis araçları: "Outbound buses" denilen ve sizi hava alanından şehrin çeşitli yerlerine taşıyan otobüsler için birinci katta her terminalin önündeki duraklarda beklemelisiniz. Her terminalin önünde tercih ettiğiniz toplu taşıma araçları için farklı duraklar bulunmaktadır, hangi araçla seyahat etmek istiyorsanız o durağın önünde beklemelisiniz. Terminaller arası aktarma yapacaksanız, terminaller arası ulaşımı sağlayan otobüsler için üst katta terminalin dışındaki "LAX Shuttle" yazılı durakta bekleyip "A" servisine binmelisiniz.

LAport

Metro: Metro trenlerine ulaşım için alt katta bulunan "LAX Shuttle" yazılı beklemelisiniz. Bu servis araçları sizi ücretsiz olarak "Metro Green Line" isimli metro durağına götürecektir. Servis otobüsleri her gün sabah 4:30'la akşam 11:00 arasında çalışmaktadır.

Şehir Otobüsleri: Şehir otobüsleri hakkında bilgi almak için varış (arrival) bölgesindeki elektronik panolardan ve telefonlardan yararlanabilirsiniz. Şehir otobüslerine ulaşmak için "C" servis otobüsünü kullanabilirsiniz.

Taksi: Taksiler varış (arrival) katı olan birinci katın çıkışında bulunmaktadır. Taksi duraklarından her bölgeye ulaşım ücretlerini gösteren fiyat listesi edinebilirsiniz.

Araba Kiralama: Araba kiralama şirketleri ile ilgili bilgi almak için terminaller içindeki telefonlardan bu şirketleri direkt arayabilirsiniz.

"Los Angeles (LAX) International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "Start" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "End" bölümünde LAX: Los Angeles, CA'yı yazdıktan sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Park Yerleri: Central Terminal Area Parks, Lot B ve Lot C olmak üzere üç adet park yeri mevcuttur.

Central Terminal Area Parks: Bu park yerleri 1. ve 7. terminaller arasındadır. Günlük park ücreti 16$'dır. Saatli park etmeniz durumunda ilk iki saat 3$, daha sonraki her ekstra saat 1$'dır.

LOT B ve LOT C: Uzun dönem park etmek için tercih edilebilecek bu otoparklarda ilk iki saat için ücret alınmamakta, daha sonraki her iki saat için 1$ alınmaktadır. 24 saat park etmeniz durumunda B parkı 5$ ve C parkı 7$'dır. Her iki otoparka ulaşım terminaller önündeki LAX Airport Shuttle duraklarından servis otobüsleriyle bedava olarak sağlanmaktadır. B terminaline gitmek için "B-Airport Parking" servis otobüsüne, C terminaline gitmek için "C-Airport Parking" servis otobüsüne binmeniz gerekmektedir.

Hava alanı resmi web sitesi

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: