Facebook Twitter

Orlando

Büyülü diyarlarda eğlenmek isteyenlerin ?ehridir Orlando. 1971'de kurulmuş olan Disney World son yıllarda neredeyse şehrin varoluş nedeni olmuştur.

Devamını oku: Orlando

Bölgeler ve Harita

Orlando'nun merkezi dışında kaydadeğer bir bölgesi olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Orlando'ya gelen birisinin zamanı muhtemelen Downtown, Universal, Disney ve havaalanı dörtgeninde geçecektir.

Devamını oku: Bölgeler ve Harita

Ulaşım

Orlando'nun pek çok yerine otobüsle ulaşmanız mümkündür. Otobüslerle ilgili dikkat etmeniz gereken pek çok seferin akşam saatlerinde ve haftasonlarında olmayışıdır.

Devamını oku: Ulaşım

Gezilecek Yerler

Şüphesiz Orlando'ya gelen herkesin merak ettiği iki yer vardır Disney ve Universal Stüdyoları.

Devamını oku: Gezilecek Yerler

Gece Hayatı

Orlando'nun gece hayatını yaşamak için gidebileceğiniz bir kaç yer vardır: Şehrin downtown bölgesi, Universal Stüdyolarının City Walk bölgesi veya Disney Downtown.

Devamını oku: Gece Hayatı

Restoranlar

Orlando'da geçireceğiniz eğlence dolu büyülü tatili şüphesiz güzel yemeklerle tatlandırmak isteyeceksiniz. O zaman size aşağıdaki restoranları tavsiye ediyoruz.

Devamını oku: Restoranlar

Alışveriş

Orlando'dan hediye almayı düşünüyorsanız Disney veya Universal dışında bir yere gitmenize gerek yok.

Devamını oku: Alışveriş

Okullar

Orlando'nun en önemli üniversitesi Florida'nın da en iyi üniversitelerinden biri olan University of Central Florida'dır(UCF). UCF'in eğitim alanı oldukça geniştir.

Devamını oku: Okullar

Eğlence Parkları

Özellikle tema parkları diye adlandırılan eğlence parkları ile ön plana çıkan Orlando şehri, yılda 40 milyon ziyaretçisini bu iki eğlence parkının bu şehirde yapılanmasına borçludur.

Devamını oku: Eğlence Parkları

Havaalanları

Orlando çevresinde 3 tane havaalanı bulunmaktadır.

Devamını oku: Havaalanları

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: