Facebook Twitter

Anayasa Değişikliği Halk Oylaması

 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HALK OYLAMASI

Yüksek Seçim Kurulu tarafından ABD'deki oy verme iŞlemlerinin 1-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleŞtirilmesi uygun bulunmuŞtur. Bu çerçevede, ABD'deki Türkiye Cumhuriyeti temsilcilikleri tarafından VaŞington, New York, Boston, Miami, Şikago, Houston ve Los Angeles Şehirlerinde kurulacak sandıklarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaŞları 1-9 Nisan 2017 tarihleri süresince, haftasonu günleri de dahil olmak üzere, saat 09:00-21:00 saatleri arasında oy kullanabileceklerdir.

Devamını oku: Anayasa Değişikliği Halk Oylaması

Ağustos 2016 Er Celbinde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Ait TRT Duyurusu

T.C. Houston Baskonsolosluğu Ağustos 2016 er celb döneminden silah altına alınacak yükümlülere ilişkin bir duyuru yayınladı. 

Devamını oku: Ağustos 2016 Er Celbinde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Ait TRT Duyurusu

New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Düzenlendi

New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali'nde, Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Atilla Pak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve diğer Türk toplumu temsilcileri de katıldı.

Devamını oku: New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Düzenlendi

Green Card Çekiliş Sonuçları Açıklandı!

Amerikan Hükümeti tarafından her yıl çekilişle 50 bin kişiye verilen Green Card'ın bu seneki kazananları belli oldu.

Devamını oku: Green Card Çekiliş Sonuçları Açıklandı!

Türk Öğrenci, 17 Yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden Mezun Oldu

İsmail Günaçar, Cincinnati Üniversitesi Bio-Kimya Bölümü’nden mezun oldu.

Henüz 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi’nden biokimya diploması alan İsmail Günaçar, henüz küçükken Türkiye’den ABD’ye göç etmiş bir ailenin çocuğu. Eğitim hayatı oldukça sıradışı bir yönde ilerlese de kendisi, sıradışı veya özel biri olduğunu düşünmüyor.

Devamını oku: Türk Öğrenci, 17 Yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden Mezun Oldu

THY Miami'ye Direkt Uçuşa Başlıyor

T.C. Miami Başkonsolosluğu'nun duyurusuna göre THY 25 Ekim 2015 tarihinde İstanbul'dan Miami'ye direkt uçuşlara başlıyor. Uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı - Miami Uluslararası Havalimanı arasında gerçekleştirilecek. Uçuşlar haftanın her günü olacak.

Türk Toplumundan Sözde Soykırım İddaalarına Karşı Büyük Tepki

24 Nisan'da Washington DC ve Los Angeles'ta Türk-Amerikan Toplumu milli davalarda hassasiyetini göstererek gene TEK BİR VÜCUT olacak. Ayrıca 25 Nisan'da, New York Times Meydanında Şehitlerimizi Anma ve Sözde Soykırıma Karşı bir Miting olacak.

Obama, O İfadeyi Kullanmadı

Obama, bu sene 24 Nisan açıklamasını bir gün önceden yayınladı. Beklenildiği gibi açıklamada ‘soykırım’ sözünü kullanmadı. Ancak 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönümünde bildiriye ‘soykırıma’ işaret eden unsurlar ekledi.

Devamını oku: Obama, O İfadeyi Kullanmadı

Yurt Dışı Seçmen Kaydı İçin Son 5 Gün

Yurt dışı seçmen kaydı için son bir haftaya girildi. 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde, bulundukları ülkelerde oy kullanmak isteyen Türk vatandaşlarının seçmen kütüğüne kayıt yaptırmaları için belirlenen son tarih 27 Mart 2015.

Devamını oku: Yurt Dışı Seçmen Kaydı İçin Son 5 Gün

ABD'nin Iowa Eyaletinde Ehliyetler Tarih Oluyor

ABD’nin Iowa eyaleti, vatandaşların akıllı telefonlarına yükleyecekleri resmi uygulamanın ehliyet yerine geçeceğini açıkladı. Söz konusu uygulamanın 2015’te kullanıma girmesi bekleniyor.

Devamını oku: ABD'nin Iowa Eyaletinde Ehliyetler Tarih Oluyor

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: