Facebook Twitter

TACAGA Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

 TACAGA Kadınlar Kolu olarak, Dünya Kadınlar Gününü 9 Mart 2014 Pazar günü saat 14:30 da Café  Mezo’da kutlayacak.

Devamını oku: TACAGA Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Atlanta’da (GA) Verilecek Gezici Konsolosluk Hizmeti Verilecek

   T.C. Başkonsolosluğu New York, 22-23 şubat 2014 Tarihlerinde Atlanta’da (GA) verilecek Gezici        Konsolosluk hizmeti duyurusu

Devamını oku: Atlanta’da (GA) Verilecek Gezici Konsolosluk Hizmeti Verilecek

General Electric'ten Türkiye'ye Dev Yatırım

altTürkiye, ABD ile enerjide stratejik işbirliğine gidiyor. Amerika'nın dev enerji şirketi GE, Türkiye'de 5 milyar dolarlık yatırımla, 3 bin megavatlık rüzgâr enerji santralı yapacak.

Devamını oku: General Electric'ten Türkiye'ye Dev Yatırım

ABD’deki Yatırım Zirvesi’ne Türkler de Katıldı

altWashington’da düzenlenen ve Başkan Barack Obama’nın da katıldığı zirvede Türk işadamları da yatırım olanaklarını değerlendirdi

Devamını oku: ABD’deki Yatırım Zirvesi’ne Türkler de Katıldı

Washington’da Tarihi Gün: ABD’nin İlk Atatürk Heykeli

altTürkiye’nin Washington Büyükelçiliği ve ABD’de yaşayan Türk-Amerikalılar, Atatürk’ün ölümünün 75. yıldönümünde, ülkenin kamu alanında sergilenen ilk Atatürk heykelinin açılışını yaptı. Washington’ın en önemli meydanlarından Sheridan Circle’daki törene 200’e yakın kişi katıldı.

Devamını oku: Washington’da Tarihi Gün: ABD’nin İlk Atatürk Heykeli

Gezi Parkı Eylemleri New York'ta Tartışılacak

altGezi’den Bu Yana Hayatı Yeniden Düşünüş Konferansı, New School Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Konferansta 25 konuşmacı Gezi Parkı eylemlerinin yansımalarını tartışacak.

Devamını oku: Gezi Parkı Eylemleri New York'ta Tartışılacak

Başkan Obama Türk İşadamlarına Hitap Etti

altObama Washington’da, aralarında 12 Türk şirketinin temsilcilerinin de bulunduğu 60 ülkeyi temsil eden işadamlarına Amerika’da yatırım olanaklarını anlattı.

Devamını oku: Başkan Obama Türk İşadamlarına Hitap Etti

ABD Hükümetinin Kapanması Göçmenlik Hizmetlerini Nasıl Etkileyecek

altABD Kongresi’nin ve senatonun bütçede anlaşamaması üzerine ABD hükümeti 1 Ekim itibariyle bütçeden karşılanan tüm giderleri askıya alma ve “ikinci derece önemli” hizmetleri verememe durumuna gelmiştir. Teselli haberi ise USCIS’ın ve ABD konsolosluk hizmetlerinin devam edecek olması. Bu yüzden, göçmen ve göçmen olmayan talepleri USCIS tarafından işleme alınmaya devam edecek. İşlem süresi eskisine göre biraz daha artacak ve rezerv para bitene kadar konsolosluk mülakatları devam edecektir.

Ofisimiz göçmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için bu süre zarfında ellerinden gelen her şeyi yapmaya devam edecektir.

Aşağıda bu mali sıkıntı nedeni ile hangi göçmenlik hizmetlerinin etkileneceği açıklanmıştır.

Devamını oku: ABD Hükümetinin Kapanması Göçmenlik Hizmetlerini Nasıl Etkileyecek

Türk Araştırmaları Projesi 5. Yılını Kutluyor

altUtah Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen Türk Araştırmaları Projesi (TSP) "Modern Etnik Temizliğin Temeli: Osmanlı Devletinin Çöküşü, Balkanlar ve Kafkaslar' da Ulus Devletlerin Doğuşu" başlığı altında bu sene beşinci yıla giriyor. 2009 yılında kurulan Amerika Türk Koalisyonu (TCA) ve TSP, Osmanlı/Türkler hakkında yapılan araştırmalar ve Dr. Hakan Yavuz öncülüğünde Türk kimliğinin belirlenmesi konularında çeşitli burslar sağlamaktadır. TSP çeşitli alanlarda verilen konferanslarla, akademik çalışmalar ve bilimsel yüksek lisans çalışmaları ile misyonunu yerine getirmeyi sürdürmektedir.

Devamını oku: Türk Araştırmaları Projesi 5. Yılını Kutluyor

NSA Skandalı Fırsata Dönüşür mü?

ABD’nin Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon Vakfı’nın (ITIF) NSA skandalından sonra yaptığı araştırma, önümüzdeki üç yıl içerisinde ABD’li bulut bilişim şirketlerinin 21,5 ile 35 milyar dolar civarında bir kayba uğrayacağını ortaya çıkardı. Raporda, ABD’de NSA’in (Ulusal Güvenlik Teşkilatı) bulut hizmeti veren şirketlerin sunucularına doğrudan ulaşabildiğinin ortaya çıkmasının ardından ABD’nin küresel bulut pazarında 2016 yılına kadar yüzde 10-20 arasında bir iş kaybı yaşayacağı öngörüldü.

Devamını oku: NSA Skandalı Fırsata Dönüşür mü?

Seri İlanlar