Facebook Twitter

Optional Practical Training

Bu tür çalışma 3 şekilde yapılabilir: yaz aylarında ve tatil dönemlerinde, derslerin devam ettiği süre boyunca haftada 20 saat (part-time) sınırlamasıyla ve mezuniyet sonrası. Eğitim görülen dalda pratik kazanma amaçlı çalışma hakkı kazanabilmek için en az 9 aydır

Devamını oku: Optional Practical Training

Curricular Practical Training

Eğitim görülen dal ile ilgili, staj mahiyetinde ve okul yetkililerinin bilgisi dahilinde gerçekleşen okul dışında çalışma olanağıdır.

Devamını oku: Curricular Practical Training

Ekonomik Nedenlerden Dolayı Çalışma

F1 vizeli öğrencilerin karşılaşabileceği ciddi ve beklenmeyen ekonomik zorluklar sonucu tanınan bir çalışma hakkıdır.

Devamını oku: Ekonomik Nedenlerden Dolayı Çalışma

Okul İçinde Çalışma

F1 vizesi taşıyan kişi, kayıtlı bulunduğu eğitim kurumunun sınırları içerisinde, dışında bulunduğu hallerde de kuruma eğitsel açıdan bağlı yerlerde çalışma hakkına sahiptir.

Devamını oku: Okul İçinde Çalışma

I-20 Formu

Göçmen olmayan vizelerin belirli kategorileri, sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan bir makam tarafından verilebilecek özel belgeleri gerektirir.

Devamını oku: I-20 Formu

F2 Vizesi

F2 vizesi, F1 vizesi taşıyanların eş ve 18 yaşından küçük çocukları için düzenlenmiştir. Eş ve çocuklar, F1 vizesi ile Amerika'da bulunanlara eşlik etmek amacıyla F2 vizesine başvurabilirler.

Devamını oku: F2 Vizesi

F1 Öğrenci Vizesi Hakkında Resmi Bilgi

F1 Öğrenci Vizesi alabilmek için kişinin yabancı bir ülkenin vatandaşı olması, o ülkede devamlı bir ikametgahı (residence) bulunması, bu ikametgahı hiçbir şekilde temelli terketme niyeti olmaması ve A.B.D.'ye sadece eğitim amaçlı gelmiş olması gerekmektedir.

Devamını oku: F1 Öğrenci Vizesi Hakkında Resmi Bilgi

F1 Çalışma Koşulları

F1 vizesi ile Amerika'da bulunan öğrenciler belirli kısıtlamalar dahilinde çalışma iznine sahiptirler. F1 statüsündeki öğrenciler 4 şekilde çalışabilirler:

Devamını oku: F1 Çalışma Koşulları

F1 Vizesi

F1 Vizesi, öğrenci vizeleri arasında en yaygın olarak kullanılan vize türüdür. Amerika'daki bir okulda "full-time" öğrencilik yapacak olan kişiler için düzenlenmiştir.

Devamını oku: F1 Vizesi

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: