Facebook Twitter

Labor Day (İşçi Bayramı)

Labor Day "İşçi Bayramı" her yıl Amerika, Porto Riko, Kanal Bölgesi ve Virgin Adaları'nda Eylül ayının ilk pazartesi günü kutlanıyor.

 

"İşçi Bayramı" kutlamaları çalışan grubu onurlandırmak için ilk olarak Amerika'daki marangozların teşkilatlanmasında öncülük yapmış olan J. McGuire tarafından teklif edilmiştir. 1882 yılında New York şehrinde büyük bir gösteri düzenleyen "Knights of Labor" isimli bir grup tarafından başlatılmıştır. 1884 yılında bu grup Eylül ayının ilk Pazartesi günü yine böyle bir gösteri düzenlemiştir ve ileriki yıllarda da düzenlenecek olan bu gösterilerinIsci Bayrami yine aynı günde "Labor Day" adı altında gerçekleştirilmesini önermiştir. "İşçi Bayramı" ilk olarak 1887 yılı Mart ayında Colorado, New York, Massachusetts ve New Jersey eyaletleri, 1894 yılında da Amerika Kongresi tarafından resmi tatil ilan edilmiştir.

 

1 Mayıs'ın İşçi Bayramı olarak kutlanmasına neden olan olayların tarihsel gelişimi için tıklayın.

Aynı zamanda bir çokları için yaz sezonunun bitişi ve öğrenciler için de okul döneminin başlangıcı anlamını taşır. Bu özel günde iş yerleri ve okullar tatil edilir ve birçok mağazalarda indirimler yapılır.

 

Ücretsiz e-card göndermek için tıklayın.

Labor Day ile ilgili linklere ulaşmak için tıklayın.
Ücretsiz Labor Day Duvar Kağıtları için tıklayın.
Ücretsiz Labor Day Kutlama Mesajları için tıklayın.
Yahoo Labor Day sayfası için tıklayın.

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: