Facebook Twitter

Telefon & Telgraf

Kanada'da jetonla çalışan telefonlar oldukça yaygındır. Eğer kullandığınız telefonun bölgesi dışında bir yeri arıyorsanız aradığınız numaranın başında 1 rakamını tuşladığınızda operatöre bağlanacak ve aradığınız numaraya bağlanmak için ne kadar para ödeyeceğinizi öğreneceksiniz.

Devamını oku: Telefon & Telgraf

Lüzumlu Telefonlar

Telefon bilgileri için Kanada'nın ulusal numarası 555-1212'dir. Başka bir eyaletten bir numara öğrenmek istiyorsanız, bölge kodunu (aşağıda listesini bulabilirsiniz) ve 555-1212 'yi tuşlayınız. Birçok şehirde yerel bilgi almak için 411'i arayabilirsiniz. Operatör numarası 0'dır.

Devamını oku: Lüzumlu Telefonlar

Posta

Pazartesi-Cuma 8:30- 17:30 arası. Bazı postaneler ise Cumartesi günleri 9:00'dan öğlene kadar açıktır. Postaneler genelde büyük iş merkezleri içerisinde yer alır, bu yüzden postane ararken Canada Post işaretine bakınız.

Devamını oku: Posta

İklim ve Giyim

Dünya, Kanada'yı hep soğuk bir yer olarak bilmektedir. Bu doğru olsa da sıcaklıklar yıl içerisinde değişir

Devamını oku: İklim ve Giyim

Zaman Dilimleri ve Elektrik

Doğuda, GMT/UTC'den 3 1/2 saatlik farkla Newfoundland Standard Zamanından batıda GMT/UTC'den 8 saatlik farkla Pacific Standard Zamanına kadar altı farklı zaman dilimi mevcuttur.

Devamını oku: Zaman Dilimleri ve Elektrik

Ulaşım

Kanada'da, kara yolu ulaşımı hava yolundan çok daha ucuz ve uzun mesafeler sorun değilse çok daha ilginçtir...

Devamını oku: Ulaşım

Güvenlik ve Polis

Kanada'da en küçük suçlar bile fazlasıyla önemsenerek gündemi işgal edebilir. Şehirlerde suç olayları düşüktür ve cinayet, silahlı soygun, tecavüz gibi ağır suçlara ülke genelinde nadiren rastlanır.

Devamını oku: Güvenlik ve Polis

Kanada Mutfağı

Kanada'da yemek kültürünün temelinde İngiliz orta yol geleneği vardır.

Devamını oku: Kanada Mutfağı

Kahvaltı ve Öğle Yemeği

Kanada'da kahvaltıya büyük önem verilir. 7$ ile 10$ arası bir fiyat ödeyerek birinci sınıf kalitede, günün en doyurucu öğününü yiyebilirsiniz.

Devamını oku: Kahvaltı ve Öğle Yemeği

Temel Yemekler ve Bahşiş

Geleneksel Kanada mutfağı, yerli av eti ve balığa dayanır. Sebze ve salatalar nispeten daha az yer tutar. Fiyat olarak içecek hariç iki çeşit yemekten oluşan bir menü 25-45$ arasıdır.

Devamını oku: Temel Yemekler ve Bahşiş

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: