Facebook Twitter

Vize Yenileme ve Değişiklik

Kanada'da seyahat, iş gezisi, geçici işçi, öğrenci veya her ne amaçla bulunursanız bulunun ön görülen süre sonunda Kanada'yı terk etmeniz gerekecektir.

Devamını oku: Vize Yenileme ve Değişiklik

İşlem Süreleri

Turistik ve iş amaçlı vize başvurularının çoğu beş iş günü içerisinde sonuçlanır. Ek belge veya mülakat gerekli olduğu taktirde işlem süresi uzayabilir. Haziran ile Eylül ayları arasını kapsayan yaz sezonu gibi Kanada'yı ziyaret taleplerinin yoğun olduğu dönemlerde, işlem süreleri daha uzun olabilir.

Devamını oku: İşlem Süreleri

İşlem Harçları ve Ödeme Seçenekleri

Harçlar, belirli vize başvurularinin işleme konulması için konulmuş olup, başvuru anında başvuruya dahil edilmelidir. Harçların ödenmiş olması vizenin verileceğini garanti etmemektedir.

Devamını oku: İşlem Harçları ve Ödeme Seçenekleri

Temsilci Yetkilendirme

Kanada vizesi için başvuruda bulunanların, kendilerini temsil etmek üzere bir kişiye ücret ödemeleri halinde, aşağıda belirtilen kurallara uymaları gerekir. Ücretli temsilci, göçmenlik konularında temsil, bilgilendirme veya danışmanlık hizmeti karşılığında ücret talep eden bir kişidir.

Devamını oku: Temsilci Yetkilendirme

Büyükelçilik ve Vize İşlemleri

Kanada'ya gelmeden önce almanız gereken ilk evrak pasaporttur. Pasaportu size en yakın emniyet müdürlüğüne başvurarak çıkartmanız mümkündür.

Devamını oku: Büyükelçilik ve Vize İşlemleri

Geçici Ziyaretçi Vizeleri (Turistik veya İş Amaçlı)

Tüm Türk vatandaşlarının Kanada'ya giriş yapabilmeleri içın (turistik veya iş amaçlı) vizeye ihtiyacı vardır. Bunlara, özel, hizmet veya diplomatik pasaport sahibi kişiler de dahildir.

Devamını oku: Geçici Ziyaretçi Vizeleri (Turistik veya İş Amaçlı)

Öğrenci İzinleri

Süresi altı aya kadar olan kurslar için geçici ziyaretçi vizesi yeterlidir. Her çeşit diğer eğitim süreçleri için ise öğrenci izni gerekmektedir.

Devamını oku: Öğrenci İzinleri

Çalışma İzinleri

Bu başvuru Kanada'da geçici süreyle çalışmak isteyen kişiler içindir. İş teklifnin Kanada İnsan Kaynakları Merkezi (HRCC) tarafından onaylanmasının ardından, söz konusu belirli iş için iş izni düzenlenmektedir.

Devamını oku: Çalışma İzinleri

Daimi Yerleşik Kişi İçin Seyahat Belgeleri

Göçmenlik ve Sığınmacıları Koruma Kanunu Kanada'da Daimi Yerleşik Kişiler İçin Daimi Yerleşik Kişi Kartı (PR Kartı) adı verilen bir durum belgesinin düzenlenmesini öngörmektedir.

Devamını oku: Daimi Yerleşik Kişi İçin Seyahat Belgeleri

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: