Facebook Twitter

Türkiye-Kanada "Soykırım" Krizi

Kanada'da "soykırım"ın tan?nmasının yıldönümü dolayısıyıla düzenlenen törene hükümetin de katılması üzerine Ottawa Büyükelçisi Rafet Akgünay, geçici olarak Ankara`ya çağırıldı. Akgünay`nın Ankara'ya geldiği öğrenildi.

Devamını oku: Türkiye-Kanada "Soykırım" Krizi

Adını Değiştiren Göçmen Daha Kolay İş Buluyor

Bu ülkede yaplan bir araştırma, ismini değiştiren göçmenlerin değiştirmeyenlere oranla daha kolay iş bulduğunu ortaya çıkardı.

Devamını oku: Adını Değiştiren Göçmen Daha Kolay İş Buluyor

Kanadalı Doktordan Korkunç Açıklama

Dünya gündeminin ilk sıralarındaki domuz gribi ile ilgili endişeler hafiflemeye yüz tutmuşken, Kanada'nın Alberta eyaletinden dün korkutan bir açıklama geldi.

Devamını oku: Kanadalı Doktordan Korkunç Açıklama

THY Toronto Uçuşları Başladı

Türk Hava Yolları'nın (THY), 117'nci uçuş noktası Kanada'nın en büyük kenti Toronto oldu. THY'nin İstanbul-Toronto seferleri, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY Genel Müdürü Temel Kotil, iş adamları, bürokratlar, THY çalışanları ve basın mensuplarıyla yapılan ilk seferle başladı.

Devamını oku: THY Toronto Uçuşları Başladı

Hido Kanada'da

Amerikan Basketbol Ligi NBA'in en başarılı oyuncularından Hidayet Türkoğlu, 5 yıl için 53 milyon dolara anlaştığı Toronto Raptors'la sözleşme imzalamak için Kanada'ya geldi.

Devamını oku: Hido Kanada'da

Montreal'de Uçak Bileti Kazanan Talihli Belli Oldu

Kanada'nın Montreal kentinin en büyük yeşil alanı Parc Jean Drapeau'da 18-19 Temmuz 2009 tarihleri arasında düzenlenen Montreal Türk Festivali'nde yerli ve yabancı tüm katılımcılar unutamayacakları anlar yaşadılar.

Devamını oku: Montreal'de Uçak Bileti Kazanan Talihli Belli Oldu

Dünyanın Yüzde 15'i Her Yıl 1 Derece Isınıyor!

Dünyanın yüzde 15'ini, Kanada topraklarının ise yüzde 30'unu oluşturan tundra bölgelerinin, 1970'ten bu yana her yıl 1 derece ısınması nedeniyle bitki yoğunluğunun arttığı, bunun da küresel etkileri olacağı belirtildi.

Devamını oku: Dünyanın Yüzde 15'i Her Yıl 1 Derece Isınıyor!

Toronto Türk Festivali Coskuyla Kutlandi

1-2 Agustos 2011 tarihlerinde, Kanada Türk Dostluk Vakfi tarafindan Yonge ve Dundas Squarede gerçeklestirilen Toronto Türk Festivali, herkesi hayran birakti.

Devamını oku: Toronto Türk Festivali Coskuyla Kutlandi

Kanada, Arktik Ordusu İçin İlk Adımı Attı

Kuzey Kutbu konusunda Rusya ile sıkça karşı karşıya gelen Kanada, daha önce kuracağını açıkladığı "Arktik Ordusu" için ilk ve resmi adımı attı.  Kanada Savunma Bakanı Peter MacKay, ülkenin en kuzeydeki eyaleti Northwest Territories'in başkenti Yellowknife'da düzenlenen törende bu askeri birliğin kuruluşunu resmen ilan etti.

Devamını oku: Kanada, Arktik Ordusu İçin İlk Adımı Attı

Kanada'ya Yaşam için Ölü Lazım!

Ülkedeki tıp fakültelerinde kadavra sıkıntısı çekildiği açıklanırken, ceset bağışı talep eden bir öğrencinin seslenişi, "Yaşamın nasıl kurtarılacağını, bugünün ölülerinden öğrenebiliriz'' şeklinde oldu.

Devamını oku: Kanada'ya Yaşam için Ölü Lazım!

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: