Facebook Twitter

Quebec Eyaleti

Quebec denildiğinde akla ilk gelen şey huş ağacından kanolarla vahşi ırmaklarda seyahat eden Fransız asıllı Kanadalı kürk avcılarıdır.

Devamını oku: Quebec Eyaleti

Nunavut Eyaleti

Kanada Kutup haritasını incelediğinizde, yüzyıllardır maceraperestleri kendine çeken bir bölge göreceksiniz. Burası, kutup bölgelerine has, kışın görülen türlü renklerdeki ışıkları ve gece yarısı güneşleri; köpeklerin çektiği kızakları ve kutup ayıları; vahşi ırmakları ve buzlu denizleriyle meşhur bir bölgedir.

 

Devamını oku: Nunavut Eyaleti

Genel Kültürel Bilgiler

Toplum İngiliz kökenli (%40), Fransız kökenli (%25), Alman kökenli (%3), yerli halk (%4), ve İtalyan, Ukrayna, Hollanda, Yunan, Polonya ve Çin kökenli azınlıklar bulunmaktadır.

Devamını oku: Genel Kültürel Bilgiler

Kredi Kartları, ATM' ler, Çekler

Kanada'da para taşımanın ve çekmenin en kolay ve en hızlı yolu şüphesiz ATM aracılığıyladır, özellikle bankanızın ATM kartları Cirrus veya Delta ağlarında ise. Bunun yanında bir de otel ve araba kiraları ve önceden ödeme yapmak için en az bir kredi katınızın olması gereklidir: Visa, MasterCard, American Express ve Diners çoğunlukla kabul edilmektedir.

Devamını oku: Kredi Kartları, ATM' ler, Çekler

Banka İşlemleri

Banka hesaplarıyla ilgili merak edilenler burada yer alıyor.

Devamını oku: Banka İşlemleri

Cazibe Merkezleri

Dünyanın Fransızca konuşulan en büyük ikinci kenti olan Montreal, İngiltere, Asya ve Karayip kökenli nüfusun oluşturduğu kültürel zenginlikle Kuzey Amerika'nın en kozmopolit şehri olma iddiasındadır.

Devamını oku: Cazibe Merkezleri

Ana Hatlarıyla Kanada Tarihi

Amerika'nın, 1492'de Columbus tarafından keşfinden evvel Asya'dan bazı tarih öncesi kabileler Bering Boğazını geçerek Amerika'ya ulaşmışlardı. MS 1000 yıllarında bölgenin Avrupalı ilk ziyaretçileri olan Vikingler kuzey Newfoundland'e yerleşmeye başladılar.

Devamını oku: Ana Hatlarıyla Kanada Tarihi

Kanada Medyası

Kanada'nın gerçek anlamda ulusal bir gazetesi yoktur. Globe and Mail bir dereceye kadar bu şekilde adlandırılabilir. Toronto gazetesinin batı baskısı da hemen hemen tüm ülkede bulunabilir. Birçok şehrin mahalli gazetesi vardır.

Devamını oku: Kanada Medyası

Sağlık Sigortası

Kanada'da tıbbi muayene, hastane ve dişçilik ücretleri oldukça pahalı olduğu için tüm öğrenciler ve onlara bağlı olan aile fertleri sağlık sigortası yaptırmalıdır. Halk sağlık sigorta planlarını her eyalet bağımsız olarak yürütür ve bazı özel veya ek sigorta planı seçenekleri de mevcuttur.

Devamını oku: Sağlık Sigortası

Sağlık Konuları

Kanada'da sağlık hizmetleri mükemmeldir, ancak bunun bir günlük kullanımı ülke vatandaşı olmayanlara 50$ ile 1000$ arası bir fiyata mal olmaktadır. Ülke vatandaşı olmayanlara ücretsiz herhangi bir hizmet söz konusu değildir; bazı eyaletlerde doktorlar ve hastaneler yabancılara verdikleri hizmetlerde ekstra para talep etmektedirler. Bir kaza geçirdiğinizde sağlık hizmetleri size süratle ulaşacak ve bu hizmetler daha sonra fatura edilecektir.

Devamını oku: Sağlık Konuları

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: