Facebook Twitter

Göçmenlik

Kanada'ya göçmen olarak gitmek istiyorsanız, göçmenlik başvurusu yapmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Sizin ve aileniz için göçmenlik programlarından hangisinin en iyisi olacağına karar vermeniz gerekecektir.

Devamını oku: Göçmenlik

Göçmenlik Başvurusu

Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce gerekli tüm evrakları tamamladığınızdan emin olun. Müracaatta istenen başlıca belgeler; doğum, evlilik belgeleri, pasaportlar, eğitim ve çalışma, mali kaynaklara dair belgelerdir.

Devamını oku: Göçmenlik Başvurusu

Nitelikli Çalışan Sınıfı

'Nitelikli çalışan'lar eğitimleri ve iş tecrübeleri ile Kanada'da çalışıp daimi olarak yerleşebilecek kimselerdir. Kanada'da ekonomik açıdan yerleşebileceğini gösterenler Nitelikli Çalışan sınıfı dahilinde göçmen olarak kabul edilir.

Devamını oku: Nitelikli Çalışan Sınıfı

Ticaret Kapsamında Göçmenlik (Business Class İmmigrants)

Kanada, bir işe yatırım yapacak yada iş kuracak yetenek ve kaynaklara sahip ticari göçmenler kabul eder. Bu kategorideki göçmenler toplam göçmenlerin %8'ini oluşturur.

Devamını oku: Ticaret Kapsamında Göçmenlik (Business Class İmmigrants)

Aile Kapsamlı Göçmenlik

Kanada'nın göçmenlik politikasının temel hedeflerinden birisi de Kanada'daki ailelerin birleştirilmesidir. Aile kategorisindeki göçmenler Kanada'daki yakınlarının sponsorluğundadır.

Devamını oku: Aile Kapsamlı Göçmenlik

Aile Kapsamlı Göçmenlik Başvurusu ve Gereklilikler

Bir aile bireyine sponsor olmak isteyen kişi, göçmenlik sürecini Mississauga'daki (Ontario, Kanada) Case Processing Centre'a sponsorluk başvurusu göndererek başlatır. CPC, sponsora, yakınına gönderilmek üzere bir müracaat formu gönderir.

Devamını oku: Aile Kapsamlı Göçmenlik Başvurusu ve Gereklilikler

Sağlık Muayenesi

Göçmenlerin tümü sağlık muayenesinden geçmek zorundadır. Citizenship and Immigration Canada, her ülkede bu muayeneyi gerçekleştirecek doktorlar tayin etmiştir.

Devamını oku: Sağlık Muayenesi

Göçmen Hak ve Sorumlulukları

Göçmenler ve tabiiyetinde bulunanlar oturma izinleri devam ettiği sürece Kanada'da yaşama, okuma ve çalışma hakkına sahiptir ve Kanada vatandaşlarına tanınan tüm sosyal haklardan yararlanabilirler.

Devamını oku: Göçmen Hak ve Sorumlulukları

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: