Facebook Twitter

İşçi Statüsünde Olanlar İçin Askerlik Erteleme

İşçi statüsünde askerlik erteletmek amacıyla başvuru için istenen belgeler ve gereken koşullar ile ilgili detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Devamını oku: İşçi Statüsünde Olanlar İçin Askerlik Erteleme

Practical Training' için Askerlik Erteleme İşlemleri

Master ya da üniversite eğitimi sonrası bir yıllık çalışma hakkınız için okulunuzdaki Yabancı öğrenciler Danışmanı (International Student Advisor) ile görüşerek Amerikan Hükümeti Göçmenlik Bürosu'ndan (Immigration and Naturalization Service) çalışma İzin Kartınızı (Employment Authorization Card) almanız gerekmektedir.

Devamını oku: Practical Training' için Askerlik Erteleme İşlemleri

Dil Eğitimi ile Erteleme

Amerika'da dil eğitimi veren birçok kuruluş bulunmakta ve bu kuruluşlar da birçok farklı program sunmaktadır. Her tür program ile askerlik erteleme mümkün değildir.

Devamını oku: Dil Eğitimi ile Erteleme

Master Eğitimi ile Askerlik Erteleme

Master yapmak üzere Amerika'ya gitmeyi düşünüyorsanız, askerlik hizmetiniz ile ilgili işlemleri eksiksiz olarak tamamlamanız; öncelikle (Amerika'da master yapmayacakmışsınız gibi) askerlik kararınızı aldırmanız gerekmektedir.

Devamını oku: Master Eğitimi ile Askerlik Erteleme

Üniversite Eğitimi ile Erteleme

Amerika'da alacağınız üniversite eğitiminiz sebebiyle askerlik erteleme işlemlerinizi yapabilmeniz için ilk önce "özel öğrenci" statünüzün tanınması gerekmektedir.

Devamını oku: Üniversite Eğitimi ile Erteleme

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: