Facebook Twitter

Bedelli ve Şike Yasası Resmi Gazete'de

Kamuoyunda “Bedelli askerlik yasası” olarak bilinen “Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile “Şike Yasası” olarak bilinen “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku: Bedelli ve Şike Yasası Resmi Gazete'de

Bedelsiz Müjde: Askerlik Kısalacak

30 bin lira ödeyenlere tezkere veren bedelliden sonra şimdi mecburi askerlikte 9 ve 12 aylık iki seçenek masaya yatırıldı.

Devamını oku: Bedelsiz Müjde: Askerlik Kısalacak

Bedellide 31 Aralık Sürprizi

Bedelli askerlik tasarısı TBMM’de kabul edildi. 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle 30 yaşından gün alanlar, 30 bin TL karşılığında 21 gün temel askerlik hizmetinden muaf tutularak bedelli askerlik yapmış sayılacak.

Devamını oku: Bedellide 31 Aralık Sürprizi

Bedelli Netleşti: 30 Yaş, 30 Bin Lira

Başbakan Erdoğan bedelli askerliğin detaylarını açıkladı. Buna göre 30 yaşından gün alanlar 30 bin lira karşılığında bedelli askerlikten faydalanacak. Temel eğitim de almayacaklar.

Devamını oku: Bedelli Netleşti: 30 Yaş, 30 Bin Lira

Yaş 30, Bedel 25 Bin Lira

Başbakan’ın haftaya hazır olacağını bedelli askerlikte yaş sınırının 30 olacağı öğrenildi. Bedelli askerlik ücretinin ise 25 bin lira olması bekleniyor.

Devamını oku: Yaş 30, Bedel 25 Bin Lira

Erdoğan: Bedelli Askerlik Haftaya Hazır

Başbakan Erdoğan, ''bedelli askerlik'' konusunda çalışmaların sonuna gelindiğini belirterek ''Bu hafta içinde olmazsa bile önümüzdeki hafta bu işi tamamlayıp yasayı çıkarmış olacağız'' dedi.

Devamını oku: Erdoğan: Bedelli Askerlik Haftaya Hazır

Bedelli Askerliğin Şartları Belli Oldu!

Bedelli askerlikte TSK’nın görüşlerinin dikkate alındığı ve yararlanma sayısını düşürmek için yaşın yükseltildiği belirtildi.

Devamını oku: Bedelli Askerliğin Şartları Belli Oldu!

Hükümetten Bedelli Açıklaması

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bedelli askerlikle sorularu yayınladı.

Devamını oku: Hükümetten Bedelli Açıklaması

Bedelli Askerlik için Uzlaşmaya Varıldı

AK Parti Hükümeti önümüzdeki günlerde bedelli askerlik müjdesi vermeye hazırlanıyor. Bedelli konusunda ilgili taraflar arasında uzlaşmaya varıldığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresine ‘çalışmalarda son aşamaya gelindiği’ni söylediği öğrenildi.

Devamını oku: Bedelli Askerlik için Uzlaşmaya Varıldı

Askerlik Değişiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde profesyonelleşme çalışmaları sürüyor.  Terör öncelikli bölgelerdeki 6 tugayın tamamen profesyonellerden oluşması çalışmalarının tamamlanmasının ardından şimdi de 1370 sözleşmeli er alınacak.

Devamını oku: Askerlik Değişiyor

Seri İlanlar


  • % indirimle $ yerine $0
    Promo Kodu: